Ladićeve bebe ukrotile bahate Španjolce

10.10.2010.
1:51
VOYO logo

Burgos. Stadion El Plantio. Sudac: Vad (Mađarska). Strijelci: 1:0 - Adrian (21), 1:1 - Školnik (22), 2:1 - San Jose (42). ŠPANJOLSKA: de Gea, Azpilicueta, Angel (Ruiz, 46), San Jose, Dominguez, Perez, Alantara, Parejo (Canales, 82), Mata, Bojan (Jeffren, 70), Adrian. HRVATSKA: Kelava, Vida, Vrsaljko, Ademi, Punčec, Maloča, Tomečak, Palić (Oremuš, 72), Kalinić, Badelj, Školnik (Kreilach, 83). Hrvatski mladi nogometaši izgubili su u prvom dvoboju u Burgosu protiv 'razvikanih' Španjolaca s 2:1, a pogodak Dejana Školnika daje im nadu da za tri dana u uzvratu mogu do senzacije. Izabranici Dražena Ladića odigrali su hrabru utakmicu u kojoj su, barem u prvom dijelu, bili ravnopravan protivnik domaćinu, koji je u svojim redovima imao niz zvijezda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U 21. minuti Adrian je doveo Španjolce u vodstvo nakon što je prošao Punčeca i s lakoćom matirao Kelavu.

Samo minutu kasnije izjednačio je Dejan Školnik koji je iskoristio konfuziju u španjolskoj obrani nakon što je vratar de Gea obranio udarac Kalinića.

U 42. minuti San Jose je nakon udarca s kuta posve neometan s pet metara glavom postigao zgoditak za 2:1. U samoj završnici Mata je promašio stopostotnu priliku za Furiju.

Bila je to 'kazna' za popriličnu bahatost skupo plaćenih mladi španjolskih zvijezda, a nisu se domaćini iskazali niti nakon utakmice kada su hrvatskom izborniku odbili pristup press-konferenciju. Kada je Ladiće poželio doći nadruženje s novinarima, Španjolci su mu poručili: "Nema potrebe!".

Uzvrat se igra u utorak u Varaždinu, a loša je vijest da u uzvratu zbog žutih kartona neće moći igrati Nikola Kalinić.