BRAVO / Sjajne vijesti iz Beograda: Hrvatski predstavnici prvog dana Eura uzeli tri medalje

Image

Još jednom su raspoloženi bili sportaši splitskog taekwondo kluba Marjan.

9.5.2024.
16:34
Profimedia
VOYO logo

Hrvatska taekwondo reprezentacija otvorila je europsko prvenstvo u Beogradu na fenomenalan način. Prvog dana natjecanja na tatami je izašlo troje hrvatskih predstavnika i svih troje je stiglo do medalje.

Image
KSW 94 NA PLATFORMI VOYO /

Naš gladijator želi eksplodirati u Poljskoj: 'Ako mi se pruži šansa, ispucat ću se na njemu dok mu se oči ne preokrenu'

Image

Još jednom su raspoloženi bili sportaši splitskog taekwondo kluba Marjan. Olimpijska pobjednica Matea Jelić osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 73 kilograma dok je mlada Bruna Duvančić novom broncom stigla do svoje treće velike seniorske medalje sa samo 20 godina. Slavlju Hrvata prodružio se i Kninjanin Josip Teskera kojemu je to druga europska bronca zaredom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Matea Jelić je kao nositelj bila slobodna u prvom kolu, u drugom je bez većih problema svladala reprezentativku Bosne i Hercegovine Saru Pidro rezultatom 2:0 u kategorijama da bi u četvrtfinalnoj borbi za odličja Matea slavila protiv Srpkinje Ive Petrović s 2:1 u rundama. U polufinalu je Mateu put vodio na prvu nositeljicu, Francuskinju Laurin koja je Jelić zaustavila na medalji brončanog sjaja.

Drugu Hrvatsku medalju donijela je jedna od Marjanovih blizanki Duvančić u kategoriji do 49 kilograma. Bruna je slično kao i Matea kao nositelj bila slobodna u prvom kolu da bi europsko prvenstvo otvorila pobjedom u osmini finala protiv Grkinje Sargantani s 2:0 u kategorijama. U borbi za medalju Duvančić je pobijedila Šveđanku Indru Boden s novih 2:0 u rundama dok ju je u polufinalu zaustavila druga nositeljica, Turkinja Dincel Kavurat.

Treću Hrvatsku medalju osigurao je Kninjanin Teskera pobjedama protiv Šveđanina Musse i Azerbajdžanca dok ga je u polufinalnoj drami s 1:2 u rundama zaustavio Camoglu iz Turske.

Pred mladom Hrvatskom su još tri dana natjecanja.