BRAVO / Na Euru u Zadru su naši karataši uzeli tri zlata: Anđelo Kvesić, Martinac i Sgardelli europski prvaci

11.5.2024.
21:47
Zvonimir Barisin/PIXSELL
VOYO logo

Hrvatski karataši Anđelo Kvesić u kategoriji preko 84kg, Ivan Martinac do 75 kg i Ema Sgardelli do 50 kg osvojili su naslove prvaka Europe prvog finalnog dana 59. EP-a u karateu u Zadru.

Image
BRAVO /

Nove odlične vijesti iz Beograda: Stojković i Kanaet prvaci Europe

Image
BRAVO /

Anđelo je nadmoćno stigao do zlata pobjedom nad Talijanom Matteom Avanzinijem 6-2.
"Druga titula europskog prvaka, osma medalja na EP-ima… Ovaj put na poseban način, u svojoj državi, pred svojom publikom",istaknuo je Anđelo Kvesić, koji je tijekom turnira imao problema s ramenom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ivan Martinac taktički je odigrao sjajnu borbu i na kraju slavio protiv još jednog Talijana Danielea de Viva 4-0.
"Htio sam i odustati prošlih godina, ali sam bio strpljiv i znao da u meni ima žara", presretan je bio Martinac.

Ema Sgardelli na rijetko viđena način u finalu završila je natjecanje kategorije do 50 kg. Prekid nakon nešto više od minute i pol borbe, ekspresnih 8-0 protiv predstavnice Sjeverne Makedonije Mihaele Mišovske.

"Prekrasan osjećaj…biti seniorska europska prvakinja", istaknula je Ema Sgardelli.

Ivan Kvesić (-84 kg) osvojio je broncu pobijedivši Španjolca Alejandra Arencona Moline 7-0.

"Sad ostaje još veći žal za europskim zlatom, koje mi jedino još nedostaje", naglasio je Ivan Kvesić.

U dvoboju za brončanu medalju u kategoriji do 67 kg Boran Berak izgubio je od Grka Georgiosa Baliotisa 5-2, kao i ženska reprezentacija u borbama od Turske s 0-2. Lea Vukoja izgubila je Ede Eltemur s 3-1, a Sudenur Aksoy nadvisila je Miu Gretu Zorko 6-2. U ženskom ekipnom finalu Njemačka bolja od Italije s 2-0.

Sjajni su bili i hrvatski predstavnici u parakarateu. Daniela Topić osvojila je zlato u kategoriji K-22 za sportaše s intelektualnim poteškoćama, a u istoj kategoriji Stipe Barić - srebro.

Posljednjeg dana EP-a u Zadru završnica muških ekipnih borbi, ekipnih kata, te završetak parakaratea u kojem će se Julija Karadakić za osobe u invalidskim kolicima nadmetati za zlatnu medalju.

Na EP u Zadru sudjeluje 579 natjecatelja iz 51 zemlje, a u parakarateu njih 68 iz 18 zemalja.