NBA DOIGRAVANJE / Bogdanović se ozlijedio, Knicksi pobjedom došli na korak do drugog kruga

Image

28.4.2024.
22:28
Profimedia
VOYO logo

Košarkaši New York Knicksa poveli su sa 3-1 u pobjedama protiv Philadelphia 76-ersa u prvom krugu doigravanja NBA lige zahvaljujući 97-92 pobjedi na gostovanju u četvrtoj utakmici te ih još samo jedna pobjeda dijeli od prolaska u drugi krug.

Image
LAKERSI PRODUŽILI SERIJU /

LeBron pobijedio Jokića i društvo, slavili Oklahoma i Boston

Image

Nažalost, u toj pobjedi Knicksa ozlijedio se hrvatski veteran Bojan Bogdanović. Nakon što je proveo na terenu samo 1:11 minuta bez učinka, na njegov je lijevi gležanj sletio Nicolas Batum te onesposobio 35-godišnjeg Mostarca za ostatak dvoboja, a moguće i na duže vrijeme.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Junak pobjede Knicksa bio je Jalen Brunson koji je ubacio 47 poena čime je postavio novi osobni rekord u doigravanju, ali je ujedno postavio i novi rekord za broj koševa jednog igrača Knicksa u utakmici posezone. Dosadašnji rekorder bio je Bernard King koji je prije točno 40 godina u dva navrata ubacivao po 46.

Brunson je u potpunosti preuzeo napadačku igru Knicksa jer je uz 47 poena imao i 10 asistencija, dok je OG Anunoby dodao 16 pogodaka i 14 skokova.

Kod Sixersa Joel Embiid je ubacio 27 uz 10 skokova, a Tyrese Maxey je dodao 23, no domaći nisu postigli niti jedan ubačaj iz igre u posljednjih pet minuta. Kolika je konfuzija vladala u domaćim redovima u završnici pokazala je i situacija 7.5 sekundi prije kraja dvoboja kada je kod rezultata 95-92 Kyle Lowry namjerno promašio slobodno bacanje, visoki igrači uspjeli su odbiti loptu prema liniji trice, ali niti jedan od dvojice braniča, Maxey i Oubre nisu imali pojma kako će Lowry ići na promašaj pa nisu niti bili spremni prihvatiti loptu.

Iako su u posljednjoj četvrtini igrali bez centra, Knicksi su u odlučujućim trenucima susreta uspjeli uhvatiti nekoliko lopti pod suparnički obručem koje su im donijele nove prilike za poentiranje koje su i iskoristili.

Knicksi će prvu od tri prilike za četvrtu pobjedu imati u utorak u svom Madison Square Gardenu.