NEVJEROJATNI SLOVENAC / Luka Dončić kao da nije s ovoga svijeta, drugu utakmicu zaredom ispisao je povijest. Pazite što mu je sada uspjelo

Image

Dončić je u drugoj utakmici zaredom ispisao pobijest NBA lige

30.12.2022.
8:11
Profimedia
VOYO logo

Nakon što je u noći s utorka na srijedu Luka Dončić u pobjedi svojih Dallas Mavericksa nad New York Knicksima (126-121) postao prvi igrač u NBA povijesti koji je u "triple-double" učinak ugradio 60 koševa, 21 skok i 10 asistencija, sjajni Slovenac dva dana kasnije ponovno je ispisao povijest, sada u pobjedi nad Houston Rocketsima 129-114.

Image
'PREUMORAN SAM, TREBA MI PIVO' /

Čudesni Luka Dončić odigrao utakmicu života i upisao se u povijest. Ovo nikada do sada nije viđeno u NBA-u

Image

Dončić je prvo poluvrijeme završio s čak 21 ubačenim košem te po 7 skokova i asistencija te tako postao tek četvrti igrač u posljednjih 25 godina s tri poluvremena s učinkom 20/7/7. Prije njega je to uspjelo Russellu Westbrooku, Jamesu Hardenu i LeBronu Jamesu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Do osmog triple-doublea ove sezone je Dončić stigao već pet minuta prije kraja treće četvrtine i po tome je najbolji u ligi.

Utakmicu je Dončić završio s 35 poena, 12 skokova i 13 asistencija, a to znači da je u posljednja dva susreta ima učinak od  95 koševa, 33 skoka i 23 asistencije. Dončić je s 95 koševa uspio nešto što nije nikome prije - zabio je najviše u uzastopnim triple-double utakmicama i prestigao dosadašnjeg rekordera Russella Westbrooka koji je prije pet godina u takvom nizu ubacio 94 poena.