U španjolskom košarkaškom El Clasicu Real Madrid je u sklopu 14.

5.1.2012.
9:17
VOYO logo

Osim vodstva 2:0, te samo nakratko 12:10, Barcelona je u ostataku utakmice uglavnom igrala podređenu ulogu. Real Madrid je u jednom trenutku imao čak i 14 poena razlike, a svega četiri minute prije kraja došao je u situaciju da spašava, činilo se sigurnu pobjedu.

Sve se zakuhalo nakon loše šuterske serije Reala tijekom treće i dijelom četvrte četvrtine. Domaćin je u prvom poluvremenu ubacio 48 koševa, a onda je u 15 i pol minuta nastavka zabio svega 20. Barcelona je četiri i pol minute prije kraja došla do izjednačenja, ali onda je Real mini-serijom Tomića (4) i Pociusa (5) otišao na nedostižnih plus pet.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Veliku utakmicu odigrao je centar hrvatske reprezentacije koji je u pobjedu Kraljevskog kluba ugradio 16 koševa i osam skokova. Jedino je Jaycee Carroll postigao toliki broj koševa na utakmici, dok nitko iz Realove momčadi nije više puta od Tomića skočio u borbi za loptu.

Kod gostiju najbolji je bio Boniface N'dong koji je ubacio 12 pena i isto toliko puta skočio za loptu. Treba reći da je Barcelona igrala utakmicu bez možda i najboljeg igrača – Juana Carlosa Navarra.

Ovom pobjedom Real Madrid je zasjeo na vrh ljestvice ACB lige sa jednakim omjerom kao Barcelona (11-3), ali i još tri druge momčadi.

Spomenimo još da je utakmici prisustvovao i jedan od najboljih nogometaša današnjice Cristiano Ronaldo zajedno sa svojom zaručnicom Irinom Shayk.