VIKEND VATRENIH / Dalićevi izabranici 'opasno' podižu formu: Postigli šest golova, golmani briljantni

Image

Vrijeme je da provjerimo kako su igrači s posljednjeg popisa odigrali u vikendu iza nas

13.5.2024.
12:03
Profimedia
VOYO logo

Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji za malo više od mjesec dana slijedi otvaranje Europskog prvenstva u Njemačkoj 2024. godine, a nakon svakog nogometnog vikenda možete na Net.hr-u pronaći u kakvoj su formi izabranici Zlatka Dalića.

Image
'Gvard of honour' /

Najugledniji mediji klanjaju se Gvardiolu: 'Impresivno je što radi ovaj nevjerojatni branič. Preuzeo je Haalandovu ulogu'

Image

Real Madrid je pobijedio Granadu s 4-0 u 35. kolu španjolske lige, a asistenciju za treći gol Kraljevskog kluba upisao je Luka Modrić. Dobio je ovacije navijača Granade i cijelog stadiona prilikom izlaska iz igre. Ante Budimir nije igrao za Osasunu zbog ozljede.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

U hrvatskom okršaju na "Čizmi", bivši hrvatski nogometni reprezentativac Milan Badelj je zabio gol za Genou u pobjedi 2:1 protiv Sassuola, za koji je do 85. minute igrao Martin Erlić. Nikola Vlašić nije igrao u pobjedi Torina zbog ozljede, a Marina Pongračića u ponedjeljak očekuje dvoboj s Udineseom. Mario Pašalić je igrao do 75. minute za Atalantu u pobjedi protiv Rome (2:1).

Njemačka i Engleska

Nevjerojatni Joško Gvardiol postigao je dva pogotka za Manchester City protiv Fulhama i na taj ga način odveo korak bliže naslovu. Hvalili su Hrvata engleski mediji i trener Pep Guardiola, a Mateo Kovačić je također bio u udarnoj momčadi Manchester Cityja, s tim da je on zamijenjen u 82. minuti. Hrvatski napadač Andrej Kramarić upisao je dvije asistencije u pobjedi svog Hoffenheima od čak 6-0 u gostima kod ispalog Darmstadta.

OVO JE RASPORED EUROPSKOG NOGOMETNOG PRVENSTVA

Josip Juranović je nakon odlaska Nenada Bjelice iz kluba zaigrao 18 minuta u porazu Union Berlina kod Kolna. Hrvatski U-21 reprezentativac Lovro Zvonarek (19) postigao je gol u domaćoj pobjedi Bayerna nad Wolfsburgom 2-0. Za Wolfsburg je cijelu utakmicu odigrao Lovro Majer. Čudesni Josip Stanišić je u četvrtak spasio Bayer Leverkusen drugi put ove sezone svojim golom prvog poraza ove sezone u 96. minuti, a nakon što je zabio Romi, isto je napravio protiv Bochuma u nedjelju.

Van liga petice

Važnu čistu mrežu zadržao je Dominik Kotarski u derbiju protiv Olympiacosa, a s pobjedom 2:0 PAOK ostao u borbi za naslov. Ivica Ivušić je obranio kazneni udarac protiv Omonije u remiju svog Pafosa (1:1). Dominik Livaković je nekoliko puta sjajno reagirao i zadržao mrežu čistom protiv Kayserispora (3:0 za Fener). Jedini Hrvat s posljednjeg popisa koji igra van starog kontinenta, Marcelo Brozović, s Al Nassrom je pobijedio Al Okhdood s 3:2, a upisao je lijepa dva pogotka.

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Luka Ivanušec bio je asistent za prvi gol Feyenoorda u 3-2 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv NEC-a iz Nijmegena u susretu predzadnjeg, 33. kola nizozemskog prvenstva. Josip Šutalo odigrao je svih 90 minuta za Ajax kod kojega su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi u 3-0 (3-0) domaćoj pobjedi protiv Almere Cityja kojom je sastav iz Amsterdama potvrdio peto mjesto.

Image

Kod Rijeke se Nediljko Labrović nije proslavio, primivši u baroknom gradu tri pogotka od Varaždina, dok Marco Pašalić nije ni ulazio u igru. Martin Baturina i Bruno Petković su proslavili naslov prvaka pred domaćim navijačima nakon pobjede protiv Osijeka, ali nisu imali konkretan učinak u vidu gola ili asistencije. Prvijenac za Hajduk postigao je krasnim volejem Ivan Perišić.