PLAVI SLAVE / Dinamo golom kapetana srušio Osijek i potvrdio 25. naslov prvaka Hrvatske

1-0

Dinamo: Nevistić - Ristovski, Theophile, Bernauer - Kaneko, Mišić, Ademi, Vidović - Baturina - Brodić, Petković

Osijek: Kolić - Guedes, Prekodravac, Duarte, Jurišić - Cokaj, Nejašmić - Bukvić, Pušić, Matković - Mierez

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
SRUŠENI SNOVI O TITULI /

Rijeka nakon Dinama izgubila i u Varaždinu i dala priliku Plavima da već danas potvrde naslov

Image

Dinamo je pobijedio Osijek 1-0 te tako dva kola prije kraja potvrdio 25. naslov prvaka Hrvatske.

Na prvu priliku čekali smo do sedme minute kada je Nevistić sjajnom intervencijom ispod prečke izvukao udarac Miereza glavom s desetak metara. Dinamo je odgovorio u 13. minuti preko Vidovića čiji pokušaj glavom odlazi pokraj gola. U 23. minuti iz daljine je potegnuo Brodić, ali otišlo je to preko gola. Na drugoj strani također iz daljine u 29. minuti probao je Cokaj, no ni on nije bio precizan.

Matković se sjurio u 34. minuti prema golu Dinama, a srušio ga je Ristovski. Tražili su gosti crveni karton za braniča Plavih, no sudac Kolarić dao mu je samo žuti. Gosti su dobili slobodan udarac na 25 metara, no udarac Miereza od živog zida odlazi u korner. U 43. Bukvić je srušio Petkovića na rubu kaznenog prostora, a sudac je nakon provjere na VAR monitoru odlučio da nema penala. U sudačkoj nadoknadi Brodić je bio u dobroj prilici, no uz pomoć bloka zaustavlja to golman Osijeka.

Odmah na početku nastavka trener Dinama Sergej Jakirović napravio je dvije promjene, u svlačionici su ostali Vidović i Brodić, a priliku su dobili Ogiwara i Hoxha. Na prvu priliku u nastavku čekali smo do 53. minute kada je udarac Baturine s ruba šesnaesterca išao ravno u Kolića. Samo dvije minute kasnije sjajno je izvana opalio Pušić, no još bolje to brani Nevistić. Već u sljedećem napadu opasno je na drugoj strani gdje udarac Baturine odlazi pokraj gola. U 58. minuti pao je Hoxha na rubu šesnaesterci, tražili su domaćini penal, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje. Ipak, nakon prvog prekida koji se dogodio nakon više od dvjie minute uključio se VAR, pa je sudac Kolarić išao i to pogledati, nakon čega je pokazao na slobodan udarac na rubu šesanesterca i dao crveni karton Duarteu. Iz slobodnjaka je probao Ogiwara, ali pogodio je Miereza u život zidu.

Dinamo je do vodstva stigao u 72. minuti kada je nakon ubačaja Mišića u petercu najviši bio Ademi pa glavom zabio za 1-0. Kapetanu Plavih bio je to drugi gol sezone. Do kraja pravih prilika nije bilo, a kada je sudac dao znak za kraj moglo je početi veliko slavlje domaćih igrača.