OČEKUJE VELIKI TRANSFER / Hit napadač Europe je neočekivani junak iz Švedske, podrijetlom Mađar koji zabija 'kad se sjeti'

Image

Engleski mediji pišu kako su mu trenutno najbliži Arsenal i Chelsea, no za očekivati je još dugi niz klubova

29.4.2024.
8:58
Profimedia
VOYO logo

Napadač za kojeg mnogi tvrde kako bi ovo ljeto trebao napraviti veliki transfer u neki od najvećih ili najbogatijih klubova na svijetu, svakako je Viktor Gyökeres.

Image
OSTVARILI SU CILJ /

Sporting prejak za Olmissum, ali Gusari su već izborili plasman u Elitnu rundu

Image

Pomalo neočekivani junak rodom iz Švedske, kojem je djed Mađar, očarao je najviše brojkama koje su mu u dresu Sportinga uistinu impresivna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Gyökeres je prošle sezone igrao u Championshipu za ekipu Coventryja, a ljetos ga je za čak 21 milijun eura doveo klub iz Lisabona koji je zabio 40 golova u svim natjecanjima. Dodamo li i 16 asistencija, znači da je dečko iz Stockholma 'imao prste' u ukupno 56 golova Sportinga koji je na pragu osvajanja naslova prvaka Portugala.

U nedjeljnom derbiju kod Porta ušao je u drugom poluvremenu kod rezultata 2-0 za Porto, a onda s dva gola u dvije minute donio Sportingu veliki bod kojim je tri kola prije kraja na pet bodova ispred Benfice.

Proteklih mjeseci mu je naglo porasla i cijena. Vrijednost mu se procjenjuje na 55 milijuna eura i jasno je da će klub iz Lisabona na njemu zaraditi ogroman novac. Za nešto više od mjesec dana napunit će 26 godina i pravo je vrijeme da u velikom klubu pokaže što zna i može. Engleski mediji pišu kako su mu trenutno najbliži Arsenal i Chelsea, no za očekivati je još dugi niz klubova.