DRUGA SRECA / Novi hrvatski izbornik ostvario pobjedu koju ce pamtiti

U susretu cetvrtog kola skupine 1 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine hrvatska rukometna reprezentacija je u Varazdinu pobijedila Norvesku 31-25 (16-17) i vratila se na vrh ljestvice.

3.5.2015.
19:24
VOYO logo

Hrvatska je prije cetiri dana izgubila u Stavangeru 26-27, no u Varazdinu je pruzila daleko bolju predstavu, posebice u drugom djelu i uvjerljivom pobjedom nadoknadila je gol zaostatka iz prvog ogleda.

Hrvatska je lose usla u susret i gosti su poveli 3-0. Tek u 17. minuti uspjeli smo izjednaciti (9-9), a u iducem napadu i doci do prvog vodstva (10-9). U minutama koje su uslijedile hrvatska reprezentacija je igraca odlicno i u 24. minuti je imala plus cetiri (15-11).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nazalost, uslijedio je novi pad i Norveska je do kraja poluvremena serijom 6-1 preokrenula rezultat i na odmor otisla s golom prednosti (17-16).

Nastavak utakmice napokon je donio pravu igru hrvatskih rukometasa. proradila je obrana, napad se razigrao i prednost je rasla iz minute u minutu. U 39. minuti bilo je plus cetiri (22-18), ubrzo i sest golova viska (26-20), a potom i najvecih plus osam (29-21). U samoj zavrsnici odabranici novog izbornika Zeljka Babica spustili su 'nogu s gasa' i Norvezani su ublazili poraz na konacnih 31-25.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Domagoj Duvnjak i Zlatko Horvat sa po sedam golova, dok je Manuel Strlek zabio pet golova. Mirko Alilovic i Ivan Pesic sakupili su po sest obrana. Kod Norvezana najefikasniji su bili Kristian Bjornesen, Magnus Jondal i Harald Reinkind sa po cetiri gola.

Nakon cetiri kola Hrvatska vodi na ljestvici sa sest bodova koliko ima i Norveska, no nasi rukometasi su bolji u medusobnom skoru. Treca je Nizozemska sa cetiri boda, a na zacelju je Turska bez bodova. Do kraja kvalifikacija za EP koje ce se odrzati iduce godine u Poljskoj hrvatski rukometasi imaju jos dvije utakmice u lipnju - gostovanje u Nizozemskoj i domaci ogled protiv Turske.

Na Europsko prvenstvo plasirat ce se dvije najbolje ekipe iz sedam kvalifikacijskih skupina, te najbolji treceplasirani.

Hrvatska reprezentacija jedna je od cetiri koja je igrala na svih dosadasnjih 11 europskih prvenstava. Pored nas to je uspjelo jos jedino Francuzima, Spanjolcima i Rusima. Na 11 EP-a hrvatski rukometasi su osvojili cetiri medalje - po dva srebra (2008, 2010) i dvije bronce (1994, 2012).

"Moji igraci su u drugom poluvremenu bili pravi, pokazali su karakter i strasan angazman", kazao je izbornik hrvatske rukometne reprezentacija Zeljko Babic nakon pobjede nad Norveskom u Varazdinu.

U susretu cetvrtog kola skupine 1 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine hrvatska rukometna reprezentacija je u Varazdinu pobijedila Norvesku 31-25 (16-17) i vratila se na vrh ljestvice.Hrvatska je prije cetiri dana izgubila u Stavangeru 26-27, no u Varazdinu je pruzila daleko bolju predstavu, posebice u drugom djelu i uvjerljivom pobjedom nadoknadila je gol zaostatka iz prvog ogleda.

"Jos sam pod jakim emocijama i zahvaljujem igracima na strasnom angazmanu i velikom srcu. Ovu moju prvu pobjedu kao izbornik dugo cu pamtiti", kazao je Babic.

Igor Karacic u osvrtu na susret naglasio je da je utakmica bila teska i da Norveska nije bila lagan protivnik. Rekao je da je prelaskom na obranu 5+1 sve profunkcioniralo i da je zahvaljujuci raspolozenom vrataru Pesicu i brzim kontrama utakmica prelomljena.

Norveski izbornik Christian Berge nakon utakmice je izjavio da mu je netko ponudio da u dva susreta protiv Hrvatske osvoji dva boda da bi odmah to prihvatio.

"Dobro smo poceli utakmicu, ali u drugom poluvremenu smo imali velikih problema. Hrvatska je igrala dobro, posebno u drugom poluvremenu kada je pritisak bio prevelik, pa nismo imali sanse protiv ovakve Hrvatske. Pamtiti cemo pobjedu iz prvog dvoboja", kazao je norveski izbornik.

HRVATSKA - Norveska 31-25

Nizozemska - Turska 31-21

LJESTVICA:

1. HRVATSKA 4 3 0 1 124-98 6 2. Norveska 4 3 0 1 118-106 6 3. Nizozemska 4 2 0 2 107-109 4 4. Turska 4 0 0 4 93-129 0