PORAZ NOVE HRVATSKE U CELJU / Slovenci zamrznuli Kauboje na -7: Imat će Horvat puno posla, curilo je u obrani, ali ima vremena za popravak

Image

Poraz Hrvatske u prvoj pripremnoj utakmici uoči Eura. Slovenija je izabranicima Hrvoja Horvata utrpala 33 gola, zahvaljujući samo i isključivo pogreškama, dakle poklonjenom od strane naše reprezentacije

SLOVENIJA - HRVATSKA 33-26

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u Celju je danas navečer izgubila od Slovenije 33-26, u prvoj pripremnoj utakmici završne faze priprema za Euro. Nije to bilo dobro, previše je tu bilo toga, posebno u obrani, ali optimisti smo, ima još vremena i ne treba raditi dramu. No, isto tako, Hrvoje Horvat imat će puno posla do 13. siječnja, kad igra Hrvatska protiv Francuske u Szegedu, u 1. kolu natjecanja po skupinama na Euru.

Image
PROTAGONIST ZLATNOG DOBA /

Deset godina igrao za slavnu Hrvatsku: 'Ne mogu oni odmah postati Balić. Međutim, reprezentacija ima veliki problem'

Image

Moramo popraviti obranu!

Ono što isto može brinuti, ali to se isto da popraviti, jesu početničke, tehničke pogreške koje su Slovenci vješto znali iskoristiti i brzom tranzicijom dolaziti do lakih golova, u nekim trenucima. Nisu Slovenci toliko bili bolji, nego su izabranici Hrvoje Horvata previše griješili u obje faze igre, pa kad se to riješi, vjerujemo da će izbornik anulirati teške noge i propuste u obrani, Hrvatska će igrati bolje. Jer ipak, 33 gola je puno primljenih golova, a obrana bi trebala biti naš zaštitni znak.

Što se tiče same utakmice i naše izabrane rukometne vrste, te nove Hrvatske, strijelce su predvodili Luka Šebetić i Luka Cindrić sa po pet pogodaka, a triput je mrežu zatresao Ivan Čupić. U slovenskoj reprezentaciji su po sedam golova postigli Blaž Janc i Gašper Marguč, a triput je strijelac bio Jure Dolenec.

Oslabljena i nova Hrvatska

Unatoč oslabljenom sastavu, u kojem još nema spomenutih igrača iz Bundeslige (Duvnjak, Martinović, Brozović, Pešić,...), Hrvatska je doživjela poraz s prevelikom razlikom, do koje je domaća reprezentacija stigla u samoj završnici utakmice iz kontranapada nakon pogrešaka hrvatskih rukometaša. Nakon relativno izjednačenog prvog poluvremena, u kojem su Slovenci u završnici stvorili dva gola prednosti (17-15) u samoj završnici, domaća reprezentacija je drugi dio otvorila serijom 3-0 i stekla prvu osjetniju prednost (20-15).

Promjenom obrane u 6-0 i boljom igrom, izabranici Hrvoja Horvata uspjeli su se vratiti u utakmicu i doći na samo jedan gol zaostatka (22-23), kad je uslijedio novi pad koncentracije. Slovenci su od sljedećih devet pogodaka na utakmici postigli njih osam i došli do najvećih osam golova prednosti (31-23).

Slijedi Croatia kup u Osijeku, pa Euro

Hrvatski rukometaši će do početka Europskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj (13. - 30. siječnja) odigrati još dvije pripremne utakmice u sklopu Croatia kupa u Osijeku, 6. siječnja (16.45 sati) protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine, a 8. siječnja (16.45 sati) protiv Rusije.

U prvom krugu EP-a izabranici Hrvoja Horvata smješteni su u skupinu C kojoj je domaćin Szeged, a natjecanje će otvoriti 13. siječnja (20.30 sati) protiv Francuske. Dva dana poslije (20.30 sati) Hrvatska će igrati protiv Srbije, a 17. siječnja (18 sati) će prvi krug zaključiti dvobojem protiv Ukrajinaca.

Po dvije najbolje reprezentacije iz svake od šest skupina izborit će mjesto u drugom krugu grupne faze natjecanja.

Gotovo je - 33:26.

47' - Vratili smo se na -2. Obrana 6-0 funkcionira - 23-21.

46' - Igramo sad obranu 6-0. Obranili smo se, dobro se postavio Cindrić.

36' - Slovenci igraju žestoko.

33' - 20-15 za Sloveniju, na tri greške oni su na +5.

31' - Počeo je nastavak.

30' - Jože Bažnik s gola na gol praktički za 17-15 na zatvaranju prvog poluvremena. Dojam je da su našima noge teške, ali mjesta za popravke ima.

21' - Margoč je na 5 golova već. 12-11 za Sloveniju.

16' - Gašper Margoč opet zabija izvana, to mu je četvrti gol na utakmici.

15' - Cindrića za 9-9. Hrvatska igra sad dobru obranu.

10' - Jaganjac je sad napravio probijanje, Marguč odmah zabija na drugoj strani svoj treći gol. Već drugi, treći put napravljeno prebrojavanje na terenu.

8' - Prvo vodstvo Slovenije, pet golova za manje od osam minuta. Nije baš dobro, ali nećemo raditi dramu. 5-4.

6' - Marin Šipić, pivot, stvorio si je poziciju na crti i zabio za 3-4.

6' - Nova greška u obrani, Slovenci zabijaju za 3-3. Dva puta smo ispali na jednu te istu foru.

5' - Luka Šebetić otvara uvodne minute golom za 3-2.

4' - Luka Cindrić jedini strijelac za Hrvatsku u uvodnim minutama. Šunjić je na golu.

1' - Počela je utakmica. Idemo dečki, sretno Hrvatska! Imamo prvi napad.

18.31 - Pilipović, Mandić, Šunjić, Mihić, Gadza, Maraš, samo su neki od aduta Hrvatske.

18.29 - Svira se himna domaćina Slovenije.

18.28 - Slijede himne. Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija započinje završni dio priprema za Euro. Kad kažemo završni, mislimo na to da sad slijede provjere, utakmice.

Prva provjera, nakon toga slijedi konačni popis

Slovenija će našim rukometašima biti prva provjera večeras u Celju od 18:30. Bit će ovo, isto tako, druga utakmica u skoro dva mjeseca između ove dvije rukometne reprezentacije. U prvoj odigranoj u Novigradu početkom studenog, Hrvatska je pobijedila 34-31. Stoga, Hrvatska je svojevrsni dužnik susjedima.

S ovom utakmicom u kojoj obje momčadi neće biti kompletne, a koju će prenositi RTL 2, završit će i druga faza priprema. Novo okupljanje hrvatskih rukometaša je tradicionalno na Novu godinu, a uoči polaska za mađarski Szeged čekaju nas još dvije provjere na Croatia Cupu (6. - 8. siječnja) protiv BiH i Rusije u Osijeku.

'Ovi dečki plus još nekoliko bundesligaša, to je ono što će nas predstavljati'

"Konačan popis za Euro napravit ćemo nakon utakmice sa Slovenijom. Stvari su s pomlađivanjem prilično jasne. Još neke sitnice ćemo sigurno korigirati. Znači, ovi dečki koji sad dođu tu plus još nekoliko bundesligaša koji sad ne mogu biti s nama, to je ono što će nas predstavljati na Euru. Bundesligašima liga još traje, pa oni dolaze kasnije.", kazao je Hrvoje Horvat RTL-ovoj Ivoni Hemen, te dodao:

"Čitav niz faktora utječe na broj igrača i na roster koji ćemo voditi, ali nadamo se najboljem".

Jučer smo razgovarali sa Zlatkom Horvatom. Evo što nam je proslavljeni hrvatski rukometaš, bivši reprezentativac, kazao o ovoj reprezentaciji Hrvatske...

Zlatko Horvat: 'Imam veliko povjerenje u izbornika, treba mu podrška i javnosti'

"Naravno, skupina je teška, kao i na svakom Euru. Sve je nekako teže i teže otići do kraja. Hrvatska ima svoju šansu i ima dobar miks mladosti i iskustva. Neka ostanemo zdravi, možemo puno toga u budućnosti napraviti. Imamo dobre igrače, dobro se razvijaju, vjerujem da dečki već na ovom turniru mogu pokazati svoju kvalitetu. Mislim, pokazat će oni to sigurno, samo treba ipak jedan period da se uklope", rekao nam je Zlaja i dodao:

"Moramo ipak znati da svi iskusniji igrači su u godinama, tako da... I njih treba dobro odmoriti da budu produktivni za čitav turnir, a ne samo za određene utakmice ili period. No, svjestan je izbornik toga, tako je i pravio popis. Imam veliko povjerenje u njega, dajem mu veliku podršku. Nadam se da će mu i javnost dati podršku. Nije to lagan posao". Što nam je sve Zlatko Horvat rekao u opsežnom intervjuu, pročitajte - OVDJE.