HRVATSKI TENISAČ STIGAO DO USPJEHA KARIJERE: / Od sretnog gubitnika do najvećeg rezultata u samo nekoliko dana

Image

Čeka pobjednika meča Ćorić-Đere

26.7.2018.
13:37
PIXSELL
VOYO logo

Hrvatski tenisač Viktor Galović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Gstaadu što je njegov najbolji rezultat u karijeri.

Nakon što je u prvom kolu pobijedio Nizozemca Robina Haasea sa 6-1, 3-6, 6-3 ostvarivši prvu pobjedu u glavnom ždrijebu na nekom ATP turniru u karijeri, Galović je u drugom kolu bio bolji od 17-godišnjeg Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea 3-6, 6-4, 6-2.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hrvatski dvoboj?

Mladi Kanađanin je bolje ušao u meč i u prvom setu je dva puta oduzimao servis 27-godišnjem hrvatskom tenisaču. Kod rezultata 3-2 i potom kod 5-3. Galović je u drugom setu zaigrao daleko bolje i kod rezultata 4-4 načinio je break za 5-4, a potom obranio svoj servis i izjednačio na 1-1 u setovima.

U odlučujućem, trećem setu Galović, koji je rođen u Novoj Gradiški, a živi u Italiji, potpuno je deklasirao protivnika. Prvi break je načinio kod rezultata 1-1, a potom je kod 4-2 još jednom oduzeo servis suparniku i mirno priveo meč kraju.

Galovića u četvrtfinalu očekuje pobjednik dvoboja između našeg Borne Ćorića i Srbina Lasla Đere. Zanimljivo, Galović je turnir upao kao sretni gubitnik iz kvalifikacija.