Roger Federer lakše se od očekivanog plasirao se u četvrtfinale Australian Opena.

22.1.2012.
12:38
VOYO logo

Tomic je u prvom kolu izbacio 22. nositelja Fernanda Verdasca, potom nepostavljenog Amerikanca Sama Quarreyja, pa 13. nositelja Aleksandra Dolgopolova i vjerovalo se da će Federeru pružiti veći otpor.

No, "čarobnjak" iz Basela projurio je na Rod Laver Areni do pobjede za samo jedan sat i 44 minute igre. U najizjednačenijem prvom setu breaknuo je Australca kod rezultata 4-4, a u druga dva seta bio je neusporedivo bolji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zabio je 13 asova, uz čak 45 winnera. Za usporedbu, Tomic nije zabio niti jedan as, uz tek 13 winnera i četiri nefosrirane pogreške više od svog suparnika (32-28).

Federeru je ovo druga pobjeda protiv Tomica u isto toliko međusobnih ogleda, kao i osmi uzastopni plasman u četvrtfinale Australian Opena u kojem će mu protivnik biti Juan Martin del Potro.

U međusobnim dvobojima Federer vodi 7-2.

Najbolja svjetska tenisačica Caroline Wozniacki izborila je plasman u četvrtfinale Australian Opena pobjedom nad Srpkinjom Jelenom Janković 6-0, 7-5. U posljednjem meču nedjeljnog programa Dankinja je trijumfirala nakon jednog sata i 43 minute igre. Bio je to njihov osmi međusobni meč i četvrta (uzastopna) pobjeda Wozniacki. Prvim setom Wozniacki je projurila za 34 minute igre. Ostavila je 13. nositeljicu bez osvojenog gema i od prvih 11 gemova u meču osvojila je njih 10. Povela je 4-1 u drugom setu, a onda su se stvari počele komplicirati. Uspjela je Janković smanjiti zaostatak na 4-5 i potom uzeti servis protivnici kod njenog servisa za meč. Ipak, snage za odvesti meč u treći set nije imala. Wozniacki je osvojila sljedeća dva gema i izborila četvrtfinale u kojem će igrati protiv braniteljice naslova Kim Clijsters. U međusobnim ogledima vodi Clijsters s 2-0.

Australian Open, tenisačice, osmina finala: Wozniacki (1) – Janković (13) 6-0, 7-5 Clijsters (11) – Li (5) 4-6, 7-6(6), 6-4 Azarenka (3) – Benešova 6-2, 6-2 A. Radwanska (8) – Görges (22) 6-1, 6-1

Tenisači, osmina finala: Federer (3) – Tomic 6-4, 6-2, 6-2 Del Potro (11) – Kohlschreiber 6-4, 6-2, 6-1 Nadal (2) – F. Lopez (18) 6-4, 6-4, 6-2 Berdych (7) – Almagro 4-6, 7-6(5), 7-6(3), 7-6(2)