, realizirala je šest od sedam break-lopti, dok je sama bila suočena sa šest takvih situacija, s

29.5.2023.
12:56
Profimedia
VOYO logo

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u 2. kolo Roland Garrosa 6-2, 7-5 pobjedom protiv ukrajinske kvalifikantice Dajane Jastremske nakon sat i 26. minuta igre u 1. kolu.

Image
POŽELIMO IM DOBAR NASTUP /

Hrvatski predstavnici na Roland Garrosu saznali protivnike

Image

Najbolja hrvatska igračica odlično je koristila prilike za oduzimanje servisa suparnici, realizirala je šest od sedam break-lopti, dok je sama bila suočena sa šest takvih situacija, svima u drugom setu, od kojih je spasila tri.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prvi je set bio jednosmjeran od početka, Vekić je oduzela servis Jastremskoj u prvoj igri, a zatim i još jednom za 5-2 te ga mirno privela kraju.

U 2. kolu bilo je mnogo više neizvjesnosti, niti jedna igračica nije uspjela zadržati svoj servis u prvih pet gemova nakon kojih je bilo 3-2 za Vekić. Break prednosti Vekić je ispustila u osmoj igri, ali uspjela je steći novi prednost kod rezultata 5-5 i potom zadržala početni udarac za pobjedu.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv rođene Zadranke koja igra pod američkom zastavom Bernarde Pere.