KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO / Ukrajina podarila petardu Andori

Image

U Kijevu je domaćin u nastavku imao čak tri penala. Uspješna je bila i BiH koja je na gostovanju 2-0 svladala Armeniju.

5.9.2009.
17:45
VOYO logo

Nogometaši Ukrajine rutinski su obavili formalnost, te su u Kijevu na stadionu Valerij Lobanovskij pobijedili Andoru 5-0 u kvalifikacijskom ogledu za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

U 18. minuti je Andrij Jarmolenko zatresao mrežu Gomesa za 1-0, a odmah početkom nastavka je Artem Milevski. Do kraja utakmice su dosuđena čak tri jedanaesterca za domaćina. Sva tri su i realizirana: prvog je u pogodak pretvorio Andrij Ševčenko, drugog Milevski za svoj drugi pogodak na utakmici, a za kraj se radovao i Seleznjov.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Time je Ukrajina uspješno nastavila borbu s Hrvatskom za drugu poziciju na ljestvici skupine 6, jer je vrlo vjerojatno ono prvo rezervirano za trenutačno vodeću momčad skupine, Englesku.

Uspješni su bili i nogometaši Bosne i Hercegovine koje vodi izborik Ćiro Blažević. Oni su kao gosti s 2-0 svladali Armeniju. Goste je u šestoj minuti u vodstvo doveo nogometaš splitskog Hajduka Senijad Ibričić, a konačan rezultat postavio je centarfor solunskog PAOK-a Zlatan Muslimović u 73. minuti. Valja napomenuti kako je napadač Wolfsburga Edin Džeko promašio penal.

Škoti su na Hampden Parku u ne osobito uvjerljivoj predstavi nadigrali Makdonce 2-0. Goste je načeo Scott Brown u 56. minuti, da bi konačan rezultat postavio James McFadden u 81.

Rusija je u St. Peterburgu nadigrala Lihtenštajn 3-0, dok su Finci u Lankaranu pobijedili domaće Azerbajdžance 2-1.